İslam Memiş’ten Ters Köşe Uyarısı! Altın Alacaklar Yolundan Dönecek…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaları hareketlendiren agresif yükselen altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ters köşe olarak nitelendirdiği açıklamalara imza atan İslam Memiş’in ifadeleri ise şöyle:

“Ons altında 2350 doları beklemeye devam ediyorum. Ons altın 2200 dolara kadar dayandı. Burada bir sakinlemek lazım. Bu kadar agresif yükselişlerin teknik olarak desteklenmesi lazım. ABD ve Çin’den gelen veriler ons altını olumlu yönde destekliyor ama teknik olarak düzeltme olması gerekiyor.

“ALTIN İÇİN TERS KÖŞE”

Yılın bitmesine daha çok var. Bir ters köşe yapacaklar. Dolayısıyla ons altında teknik olarak düzeltme olması lazım.2150 dolar seviyesi üzerindeki yükselişleri sağlıklı bulmuyorum. Ons altında düzeltme gelecektir. Önümüzdeki hafta, Mart ayında ya da Nisan ayında olabilir. Ama ciddi bir risk var ons tarafında. Dikkat edilmeli.”

“HEDEFİMİZ 3000 LİRA SEVİYESİ”

“Gram altın TL fiyatı için 2024 yılına ilişkin altın rekor kırdı cümleleri duyulacak demiştim. Ve yılın ilk çeyreğinde bu cümleleri duymaya başladık.Her ayımızı arayacağımız biz yükseliş trendi var karşımızda. Gram altında hedefimiz 3000 lira seviyesi.

“SATIŞ İÇİN ÇOK ERKEN”

Gram altın yatırımcısı altınlarına sahip çıkarak 3000 TL seviyesini takip etsin. Düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirsin. Satış için daha çok erken.Çeyrek ve Cumhuriyet altında işçilik oldukça yüksek. Ben olsam has, gram altın alırım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x